Polski Instytut Księgowości -PIK Sp. z o. o.

267 reviews

Henryka Sienkiewicza 85/87, 90-057 Łódź, Poland

www.pik-ksiegowosc.pl

+48731278082

About

Polski Instytut Księgowości -PIK Sp. z o. o. is a Bookkeeping service located at Henryka Sienkiewicza 85/87, 90-057 Łódź, Poland. It has received 267 reviews with an average rating of 4.6 stars.

Photos

Hours

Monday7AM-5PM
Tuesday7AM-5PM
WednesdayClosed
ThursdayClosed
Friday7AM-5PM
Saturday7AM-5PM
Sunday7AM-5PM

F.A.Q

Frequently Asked Questions

 • The address of Polski Instytut Księgowości -PIK Sp. z o. o.: Henryka Sienkiewicza 85/87, 90-057 Łódź, Poland

 • Polski Instytut Księgowości -PIK Sp. z o. o. has 4.6 stars from 267 reviews

 • Bookkeeping service

 • "Chciałbym podzielić się opinia na temat kontaktu z pracownikiem Państwa firmy, a także przestrzec innych potencjalnych klientów"

  "Jeszcze jak prowadziłem JDG i doświadczałem jak ważnym elementem jest księgowy wiedziałem, że to nie tylko koszt który co miesiąc trzeba uregulować"

  "Moje odczucia po 5 miesiącach współpracy są mocno negatywne"

  "Jeżeli chodzi o prowadzenie Spółki Z o"

  "Myślę, że mogę polecić PIK każdemu kto posiada spółkę z o"

Reviews

 • Radosław Wiśniewski

Chciałbym podzielić się opinia na temat kontaktu z pracownikiem Państwa firmy, a także przestrzec innych potencjalnych klientów. Na PiK trafiłem z rekomendacji "experta w Bentleyu" , poprosiłem o kontakt i niezobowiązującą rozmowę. Skontaktował się ze mną niejaki "Dyrektor handlowy". Pierwsza rozmowa przebiegła bezproblemowo i byłem praktycznie zdecydowany na założenie spółki przez PIK. Chciałem jednak sprawdzić z kim mam przyjemność. Postanowiłem więc wygooglowac opinie na temat tego człowieka. Kilka pierwszych opinii wskazywało na to , że człowiek ten ewidentnie mija się z prawdą i niejednokrotnie wprowadził kogoś w błąd. Mam dystans do opinii w internecie i nie dałem im wiary. Po dwoch kolejnych rozmowach telefonicznych, ktore opierały się na rozwiewaniu moich wątpliwości , byłem praktycznie zdecydowany i obiecałem , że prześle dokumenty. Niestety moja branża przechodzi gorący okres przedświąteczny i z natłoku obowiązków nie wywiązałem się z terminu przesłania dokumentów i formularza. W odpowiedzi rano otrzymałem informacje, ze Pan Piotr nie chce współpracować z człowiekiem który nie dotrzymuje terminów, że nie dorosłem do prowadzenia biznesu , a także kilka innych mało uprzejmych inwektyw itp. Wydawało mi się, zmiana firmy z jdg na sp.zoo, to nie jest zakup bułek w biedronce i pewne sprawy należy przemyśleć. Standardy który wnosi ten Pan do Państwa firmy w moim odczuciu są niedopuszczalne. Przestrzegam każdego potencjalnego klienta przed kontaktem z człowiekiem, który nazywa się "Dyrektorem". Właścicieli przestrzegam przed pracownikiem, który nie ma szacunku do przedsiębiorców czyt. potencjalnych klientów. Bardzo żałuję, że firma tak hucznie rekomendowana przez prowadzącego Experta w Bentleyu, dopuszcza ludzi o tak niskich kompetencjach, na stanowiska na których nigdy być nie powinni. Radosław Wiśniewski

 • Grzegorz Bien

Jeszcze jak prowadziłem JDG i doświadczałem jak ważnym elementem jest księgowy wiedziałem, że to nie tylko koszt który co miesiąc trzeba uregulować. Zainteresowanie Sp z o.o. wzbudziła do mnie animacja którą przygotował PIK parę lat wstecz. Czas mijał, ja układałem sobie plan. Coraz więcej docierało do mnie argumentów, że sp z.o.o jest najodpowiedniejsza dla mojego biznesu. Motorem decyzyjnym była potrzeba złożenia oferty jako spółka. Pierwszą i najlepsza decyzją było wyszukanie, co to za podmiot zaszczepił we mnie tą myśl. I w ten sposób skontaktowałem się z PIK. Pomimo wielu trudności, które przeciągnęły termin rejestracji (system sądowy), a który był na pniu. Wszystko zakończyło się dobrze. Na bieżąco księgowi z PIK czuwają nad moimi sprawami, przypominają o terminach, wychaczają błędy, które na przyszłość uczą. Z kilku miesięcznego doświadczenia polecam i nie szukam alternatyw.

 • Anna Kosińska

Moje odczucia po 5 miesiącach współpracy są mocno negatywne. Czuje się oszukana. W trakcie pozyskiwania klienta wszystko wyglądało pięknie. Od początku mówiłam, ze potrzebuje poprowadzenia za rękę od podstaw i Państwo zapewniali, ze tak będzie. Nie dostałam istotnej informacji która przepłaciłam 2 tys zł (a tak naprawdę kwota o wiele większa w perspektywie rozliczeń firmy) - musiałam zrobić zmiany w spółce po czasie zamiast zrobić to odrazu podczas rejestracji. Zgłosiłam to i dostałam w odpowiedzi obietnice o zadośćuczynieniu - niestety tylko słownie i jak przyszło co do czego próbowano mi wmówić, ze sie przesłyszałam. Czasem tak bywa, ze coś złe usłyszymy i zrozumiemy. Jednak nie tym razem - upewnialam się podczas rozmowy i wiem co usłyszałam. Sama Pani księgowa, która mnie obsługuje jest wporządku, nie mam żadnych zastrzeżeń. Cała reszta niestety nie dba o klienta.

 • Przemyslaw L

Jeżeli chodzi o prowadzenie Spółki Z o.o., najlepsi na rynku. Zanim podjąłem współpracę z PIK, rozmawiałem z księgowymi z innych firm. Niestety czasami było tak, że moja wiedza na temat spółki była większa niż ich. Co było smutne. W Pik mam pewność, że moja firma jest prowadzona w najlepszy możliwy sposób. Także pod względem optymalizacji podatkowej. Moja księgowa, którą serdecznie pozdrawiam, zwraca mi uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy błąd. Co jest ważne, bo mam pewność, że przez swoją niewiedzę nie zrobię jakiejś głupoty. W razie pytań także zawsze jest pod ręką i jest niesamowicie uprzejma. Dlatego polecam PIK, ponieważ naprawdę uważam, że to są najlepsi księgowi w Polsce. I ceny też mają rynkowe... Pozdrowienia od firmy Thunder Group Sp. z o.o.

 • Jakub Kudzia

Myślę, że mogę polecić PIK każdemu kto posiada spółkę z o.o. Generalnie ze współpracy jestem raczej zadowolony, mam świetną Panią Kadrową, która zawsze pomoże i doradzi. Pani Księgowa trafiła mi się młoda, jeszcze nie aż tak doświadczona i czasami czegoś nie wie jak pytam, ale zawsze oddzwania po konsultacji i rozwiązuje moje problemy, więc nie można mieć do niej pretensji. Niestety trafiłem akurat na taki okres, że miesiąc po założeniu firmy i rozpoczęciu współpracy zmienił się cennik, który się nie zmieniał od wielu lat, więc trochę mnie to zabolało na sam początek biznesu, ale rozumiem, że mamy kryzys i mogło być gorzej. Lubię marudzić, więc w/w skłaniają mnie ku 4 gwiazdkach ale daję 5 na zachętę! :) Pozdrawiam RIVIA Sp. z o.o.

 • Aleksandra Hrycyk

Jako przedsiębiorca, mam przyjemność współpracować z Polskim Instytutem Księgowości. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z poziomu świadczonych usług. Doradztwo i wsparcie w różnych aspektach finansowych i podatkowych przyczyniły się do znacznego usprawnienia i optymalizacji procesów księgowych w mojej firmie. Komunikacja z księgową jest zawsze szybka i efektywna. Gorąco polecam PIK każdemu przedsiębiorcy poszukującemu solidnej i niezawodnej firmy w zakresie księgowości.

 • Okt Woj

Zadzwoniłem do firmy chcąc poznać szczegóły. Numer był zajęty i pracownik oddzwonił - zadałem kilka pytań - bardziej szczegółowych tzw. niewygodnych - i nie dostałem na nie odpowiedzi. Otrzymałem natomiast informacje, że firma nie będzie ze mną współpracować, gdyż... rozmawiałem z nimi w 2021r. i jestem trudnym klientem;) Wychodzi na to, że PIK chodzi tylko o łatwe sprawy i jeszcze łatwiejsze skrojenie klientów z kasy za obsługę. Z pewnością nie mogę polecić, a wręcz ostrzegam.

 • Mariusz Zawisza

Polecam współpracę księgową. Nareszcie trafiliśmy na firmę, która wszytko ogarnia. Wcześniejsze doświadczenia z poprzednimi biurami księgowymi nie wspominamy najlepiej delikatnie mówiąc. Mamy super obsługę, wymagającą, pilnującą wszystkiego. PIK obsługuje nasze 3 spółki, mam nadzieję, że współpraca zostanie jak najdłużej na tak wysokim poziomie. Pozdrawiamy cały Zespół a w szczególności Panią Paulinę i Panią Jadzię.

 • Marcin Grześkowiak

Od trzech lat jestem zadowolonym klientem PiK. Współpraca przebiega bez problemów, z większością wyzwań jestem kierowany i instruowany na bieżąco, Pani Jadwiga skrupulatnie pilnuje wszystkich papierków, na które mam alergię. Jest też na miejscu zespół prawników, z którymi można skonsultować bardziej złożone kwestie, już za dodatkową opłatą niestety. Ale nie ma nic za darmo. Polecam serdecznie

 • Łukasz Jaroszewski

W moim przypadku współpraca z firmą PIK jest bardzo dobra. Wszystkie rozliczenia są na czas a nawet przed odpowiednim terminem. Za każdym razem gdy czegoś nie wiem lub nie jestem pewny to wystarczy rozmowa telefoniczna z odpowiednim działem i każda kwestia jest wyjaśniana. Do tej pory 10/10 i oby tak dalej ta współpraca się układała bez żadnych incydentów.

 • Beata Mazurkiewicz

Współpracuję z Polskim Instystutem Księgowości od 8 m-cy i z czystym sercem polecam <3 Profesjonalna, rzetelna obsługa spraw mojej spółki, wsparcie, zrozumienie, czysto ludzkie i jednocześnie wyjątkowo fachowe podejście do klienta. Ciesze się ogromnie, że od razu trafiłam na tak kompetentną firmę! Pozdrawiam :) Mała Cziczi Sp. z o. o.

 • Floris Ogrody

Zakładaliśmy spółkę z o.o. z PIK, wszystko dobrze i jasno wytłumaczone, opieka nad spółką przebiega sprawnie i profesjonalnie. Obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie, w tym miejscu pozdrawiam Panią Wiktorie, która wyczerpująco odpowiada na każde nasze pytania. Zdecydowanie polecamy- Floris Ogrody Sp. z o.o.

 • Kamil Szybiak

Firma rewelacja. Zawsze sam prowadziłem rachunkowość. Przy pierwszej rozmowie z PIK zostałem poinformowany "Pan ma myśleć jak zarobić pieniądze. Księgowość i akty prawne zostawia Pan nam". I oto chodzi. Już kila miesięcy współpracuje z PIK i jestem bardzo zadowolony. Polecam Prokam System Sp z o.o.

 • Adam Jakubiec

Współpraca z PiK od ponad dwóch lat układa się wzorowo. Należy docenić rzetelność, fachowość, terminowość księgowych i innych członków zespołu specjalistów. Z głębokim przekonaniem mogę polecić tę firmę. Mam nadzieję na utrzymanie współpracy na takim poziomie w kolejnych latach.

 • Biuro Clean Square

Współpracuje z polskim instytutem księgowość od kilkunastu miesięcy. Pik, to nie tylko księgowość, ale również doradztwo za które bardzo sobie cenię współpracę. Mało jest takich biur w Polsce. Życzę sobie i wam dalszej owocnej współpracy. Firma Clean Square

 • agata rosliniak

Gdy masz problem z fakturami PIK pomoże! bo jest z Wami :) czy kadrowe czy księgowe dokumenty Ci wystawi i na lodzie nie zostawi! Szczerze polecamy to biuro księgowe, szybki i rzeczowy kontakt, wszystko dopilnowane przygotowane na czas. - firma Rośliniak

 • Lidia Baran

Z miłą chęcią wystawiam ten komentarz po 3 latach korzystania z usług PIK. Wszystkie księgowe i kadrowe rozliczenia przez ten okres były robione i nadal są robione na czas. Ponadto mamy z pracownikami obsługującymi naszą firmę bardzo dobry… Więcej

 • Mateusz Janiak

Korzystam z usług PIK od lipca 2022 i jestem bardzo zadowolony. Pomoc, zaangażowanie oraz co najważniejsze kompleksowa obsługa (księgowość, kadry, doradca i prawnik). Polecam w 100%. Od nowego roku przenoszę drugą firmę. Intech Design Sp. z o.o.

 • Łukasz Frączek

Polski Instytut Księgowości sprawdza się dla mnie jako niezastąpiony wręcz partner w codziennym funkcjonowaniu i rozwijaniu firmy . Rewelacyjny i wywiązujący się ze swoich zadań zespół ludzi którzy tworzą wyraźnie wyczuwalny pozytywny… Więcej

 • Emprais Sp. z o. o.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Piku. W zasadzie od początku założenia wszystko przebiegało dobrze i bez problemów. Tak samo jak dalsze nasze działania podczas prowadzenia firmy, kompetentna księgowa, odpowiednie wsparcie w postaci… Więcej

 • Joanna Kotynia

W kilku konkretnych słowach: świetna komunikacja, wysoki poziom obsługi klienta oraz to "coś" czyli w ogólnym moim odczuciu i doświadczeniu poziom obsługi klienta wykraczający poza jego oczekiwania. Gorąco polecam! OBUDŹ SIĘ TERAZ SP. Z O.O.

 • Marcin Kania

Początkowo docieraliśmy się. I nie zawsze było miło. Było trochę niedomówień, ale jak wszystko określiliśmy to mogę powiedzieć, że prawie od roku, współpracuje nam się bardzo dobrze. Księgowość przypomina się z tematami faktur. Kadry… Więcej

 • Krzysztof Siuciak

Jestem klientem firmy od dwóch lat (żałuję że nie od 12). Prowadząc JDG każdy księgowy odradzał mi spółkę z o.o. PIK mnie do niej przekonał i nie żałuję. Po za tym podsyłają wszystkie niezbędne dokumenty wraz z terminami ich złożenia… Więcej

 • Robert Andrzejewski

Już prawie rok współpracujemy z PIK od założenia spółki. Współpraca przebiega bez zastrzeżeń. Kompleksowa obsługa połączona z doradztwem - pełny profesjonalizm. Szczerze polecam. Robert Andrzejewski PROMARO Sp. z o.o.

 • Marcin Stachowiak

Zdecydowanie polecam księgowość dla spółki z o.o. Bardzo dobry kontakt z Panią księgową, wyjątkowa proaktywność i pomoc. Wszystko jest na czas, a najmniejsze braki i nieścisłości po stronie mojej spółki są… Więcej

 • Mateusz Wójcik

Moja współpraca z PIK trwa od 2021 r. Na chwile obecną obsługują 3 spółki które reprezentuje. Współpraca jest na wysokim poziomie. Mogę polecić każdemu kto poszukuje biura do obsługi swojej spółki.

 • Dorota Szczepaniak

Jestem szczerze rozczarowana współpracą z firmą PIK. Przez rok czasu zmienili nam trzy razy księgowe, każda mówiła co innego. Spowodowali wiele nieprawidłowości, wprowadzali dużo błędów.… Więcej

 • Joanna Szulc

Bardzo nie solidna Firma nie można się dodzwonić nie ma żadnego kontaktu ,co oznacza brak współpracy brak wiedzy i dokumentacja spółki jest prowadzona sztampowo. Typowe korpo.

 • Energia Krajowa sp. z o.o

Jestem klientem PIK. Szczerze polecam powierzenie swojej księgowości PIK. Świetny kontakt, a przede wszystkim doradztwo księgowe i prawno - podatkowe na najwyższym poziomie.

 • Andrzej Tymoszuk

" Zwiedziłem " kilka biur księgowych, ale PIK jest zdecydowanie najlepszy. Profesjonalne podejście , łatwy kontakt , terminowość , fachowe doradztwo.

 • Jarek K.

Serdecznie polecam współpracę z Polskim Instytutem Księgowości- PIK Sp. z o.o. Profesjonalnie, solidnie- godna zaufania i polecenie firma.

 • Bogdan Suszko

Zawsze rzetelnie podchodzą do klienta. Kompetentni, odpowiedzialni, czasowi. Korzystam z usług 2 lata nigdy nie było problemu. Polecam

 • Robert „najlepszematerace.eu” Mikosiak

Polecam ! Sprawne założenie spółki dzięki zespołowi PIK - nie myślałem że tak złożony proces można wykonać w tak łatwy sposób.… Więcej

 • Łukasz Barszczewski

Fantastyczni ludzie. Profesjonalizm, zaangażowanie i pomoc w każdej sytuacji. Życzę każdemu tak wspaniałej obsługi ksiegowej. Polecam

 • Umiejętności Przyszłości SAVOIR7 sp.zo.o.

Współpracuję z PIK'iem od 3 lat. Jestem zadowolona i polecam innym, którzy mają różne wyzwania z księgowością :)

 • Kasia K

Profesjonalne i indywidualne podejscie do klienta. Mila, rzetelna obsluga i pomoc w kazdej sytuacji. Polecam!

 • D W

Polecam współpracę z Polskim Instytutem Księgowości, działają sprawnie i profesjonalnie. IBWZ Sp. z o.o.

 • Robert Lewandowski

Księgowość prowadzona wzorowo, wszystkie problemy, niejasności wyjaśniane w trybie ekspresowym.

 • Michal Kulas

Od niedawna jestem klientem PIK. Póki co współpracuje się bardzo dobrze. Polecam :)

 • AS Handel i usługi

Polecam współpracę z Polskim Instytutem Księgowości. AS HANDEL I USŁUGI SP.Z O.O.

Similar places

Biuro Rachunkowe KWADRAT

23 reviews

Rzgowska 152/154, 93-311 Łódź, Poland

Tutor Tax sp. z o.o.

10 reviews

Lewa 46, 91-357 Łódź, Poland

SSLG Accounting - księgowość w dobrym wydaniu

Targowa 27, 90-043 Łódź, Polska

Biuro Rachunkowe Małgorzata Rzepecka - Matros

Pienista 51B/30, 94-109 Łódź, Poland

„STOMAR” BIURO USŁUG KSIĘGOWO-INFORMATYCZNYCH

Brukowa 20, 91-341 Łódź, Polska